RavMichaelEdrei150
הרב מיכאל אדרעי

הרב מיכאל אדרעי למד בישיבה התיכונית נתיב מאיר. את מסלול לימודיו התורניים החל בישיבת הר עציון בשנת תשנ"א. הוא שרת במסגרת ההסדר בחטיבת גולני. הרב מיכאל הוסמך לרבנות וסיים תואר במשפטים וכלכלה באוניברסיטת בר אילן, והמשיך בלימודי דיינות במכון ארץ חמדה  בירושלים. הרב מיכאל שימש כר"מ בישיבת ההסדר עכו בשנים תשס"ח-תשע"א, ובשנת תשע"ב הצטרף לצוות ישיבת הר עציון כר"מ לבני שיעור ב'.  החל משנת תשע"ה בנוסף לעבודתו בישיבה מכהן הרב אדרעי כרב הישובים כפר מימון ותושיה.

email-icon audio-icon text-icon
R._Amnon_Bazak
הרב אמנון בזק

הרב אמנון בזק הוא ר"מ של שיעור ב' בישיבת הר עציון, ומרצה לתנ"ך ולתושב"ע במכללת הרצוג ובבית המדרש לנשים במגדל עוז. הוא שירת במסגרת ה"הסדר" ברבנות הצבאית, הוסמך לרבנות וסיים תואר B.Ed במכללת הרצוג להכשרת מורים. חיבר ספרים על התנ"ך ועל התורה שבעל פה, וביניהם: 'שמואל א - מלך בישראל', 'שמואל ב - מלכות דוד', 'נקודת פתיחה' - עיונים בפרשות השבוע, ו'ניצחוני בניי' על שאלות יסוד בלימוד תורה שבעל פה. בספרו 'עד היום הזה' הוא מציג דרך כוללת כיצד להתמודד עם שאלות העולות מתוך ביקורת המקרא. מאות משיעוריו, כתובים ומוקלטים, נמצאים באתר בית המדרש הווירטואלי של ישיבת הר עציון. הרב בזק גם ערך ספרים רבים, וביניהם את ספרו של הרב עמיטל 'והארץ נתן לבני אדם' ואת סדרת ספרי המועדים של מכללת הרצוג.

email-icon audio-icon text-icon
bick
הרב עזרא ביק

הרב עזרא ביק, ר"מ בישיבת הר עציון מאז שעלה ארצה מניו יורק בשנת תשל"ט, הוא מנהל בית המדרש הווירטואלי ע"ש ישראל קוצ'יצקי, עם יותר מ -20 סדרות של שיעורים בשנה, ברמות משתנות, המגיעים לעשרות אלפי אנשים ברחבי העולם. הוא הוסמך לרבנות וסיים תואר M.S. בישיבה אוניברסיטה וכן סיים תואר M.A. בפילוסופיה באוניברסיטת קולומביה. הרב חבר שני ספרים: י"ג מידות של רחמים, ותפילת שמונה עשרה ויסודות האמונה.

email-iconaudio-icontext-icon
Rav Assi Blank 150x200
הרב אסי בלנק

בוגר מחזור כ"ג. לאחר לימודיו בישיבה, שמש הרב אסי כר"מ במדרשת עין הנצי"ב לאורך שנים רבות. הרב אסי כיהן כרב קיבוץ עין הנצי"ב בין השנים תשס"ט - תשע"ה ובשנת תשע"ה הקים את המדרשה לנשים "נטע" - בית שאן ועמד בראשה. החל מאלול תשע"ט, משמש הרב אסי כמנהל חינוכי של הישיבה.

email-iconaudio-icontext-icon
brin
הרב שלמה ברין

הרב שלמה ברין למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים, ובשנת תשל"ד הצטרף לישיבת הר עציון. הוא שירת בצה"ל במסגרת ה"הסדר" כחובש קרבי והשתתף במלחמת יום-הכיפורים ובמלחמת שלום-הגליל. במשך תקופה קצרה הוא למד בישיבת מיר שבירושלים, ולאחר מכן חזר להמשך לימודיו בישיבת הר עציון. בשנת תשמ"ד התמנה כר"מ בישיבה. סיים תואר .B.ED במכללת הרצוג ולמד לימודי תואר שני בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. כיום משמש הרב ברין כר"מ של בני שיעור ה' בישיבה, מלמד במכללת הרצוג ומשמש כיו"ר הוועד המנהל של המכללה.

email-icon audio-icon text-icon
Rav Jacob Bernstein 150x200
הרב יעקב ברנשטיין

הישיבה שמחה לצרף את הרב יעקב ברנשטיין (בוגר מחזור 2010) לצוות החינוכי, כמשגיח רוחני בשיתוף פעולה הדוק עם הרב דניאל ריין החל מאלול תשפ"ב. הרב ברנשטיין למד בישיבה אוניברסיטה, וקיבל תואר שני מבית הספר עזריאלי לחינוך ומנהל יהודיים ומבית הספר ללימודי יהדות של ברנרד רוול בזמן שלמד לסמיכה בסמינר התיאולוגי הרב יצחק אלחנן. הרב ברנשטיין שימש כרב הקמפוס במכללת שטרן לנשים וכמנהל תחום הרחבה וחדשנות ב- NCSYSummer . הרב יעקב נשוי לפנינה (לבית ויין, בוגרת מגדל עוז 2010).

email-icon audio-icon text-icon
R. Motti Guttman150x200 447
הרב מוטי גוטמן

הרב מוטי גוטמן למד בישיבה התיכונית "יבנה" חיפה ובוגר ישיבת הר עציון (מחזור ל"ט). משנת תשע"ו משמש בישיבה כאחראי על קבלת תלמידים וכרכז הקשר עם הצבא, ובשנת תשע"ט מונה להיות המנהל החינוכי של הישיבה. במקביל משמש כרכז וחונך בתכנית 'צורים' למובילות חינוכית בשיתוף המכללה האקדמית הרצוג. הרב מוטי שותף בהקמת תכנית 'הראל' להכשרת מחנכים וראשי ישיבות תיכוניות, ובמסגרת זו אף שימש כמחנך כיתה במשך מספר שנים.

.

email-iconaudio-icontext-icon
R. Dovid Gottlieb150x200
הרב דוד גוטליב

הרב דוד גוטליב, רבה לשעבר של קהילת שומרי אמונה, בבולטימור, ארה"ב, הגיע לישראל בשנת שבתון בשנת 2009, ובילה את השנה בהוראה ובהוראה בבית המדרש בישיבת הר עציון. מאז עלייתו לארץ, בשנת 2010, הרב גוטליב לימד במספר ישיבות וסמינרים וכן הוזמן על ידי הוצאת OU לכתוב ספר על חוקי יום טוב. הרב גוטליב הוא הרב והמייסד של גני האלה, קהילה חדשה הנבנית בפרברי רמת בית שמש.
הרב גוטליב למד בישיבת שעלבים ואחר כך בישיבה אוניברסיטה, שם התרכז בפילוסופיה כללית ופילוסופיה יהודית. הרב גוטליב הוסמך לרבנות בישיבת ר' יצחק אלחנן, שם גם היה חבר בכולל עליון ע"ש ווקסנר. בנוסף לעריכה משותפת של שני כתבי עת רבניים, הרב גוטליב הוא מחברם של עטרת יעקב, ספר של מאמרים מעמיקים על מגוון רחב של נושאים הלכתיים. הרב גוטליב גם מעביר שיעור על מ"ח קנייני תורה במסגרת KMTT, ומעל 450 מהשיעורים והמאמרים של הרב גוטליב ניתן למצוא באתר www.yutorah.org.

email-iconaudio-icontext-icon
R. Amichai Gordin new 150x200
הרב עמיחי גורדין

הרב עמיחי גורדין למד במשך חמש עשרה שנה בישיבת הר עציון. מתוכם ישב כעשר שנים בשיעור של מו"ר הרב אהרן ליכטנשטיין שאליו הוא מתייחס כרבו המובהק וממנו הוא שואב את תורתו וכוחו. הוא לימד כר"מ בישיבות התיכוניות 'נתיב מאיר' ו'שעלבים', בישיבה האחרונה גם כיהן כשנתיים כסגן ראש ישיבה. יחד עם חבריו לשיעור הרב חיימי נבון ושמעוני גרטי הובילו את פרויקט הוצאת ספרי הרב אהרן ליכטנשטיין לאור. בשנת תשס"ח הצטרף לצוות ישיבת הר עציון והוא משמש כר"מ לבני שיעור ב'.

email-icon audio-icon text-icon
150 200הרב אוריה דור מחזור מב
הרב אוריה דור

ברכת ברוך השב לרב אוריה דור (מ"ב), ששב אלינו לצוות הר"מים וילמד השנה את שיעור א. לאחר לימודיו בישיבה, שימש הרב אוריה כר"מ בישיבה תיכונית נווה שמואל. בהצלחה רבה הרב, שתזכה להגדיל תורה, להאדירה ולהאהיבה ונזכה אנחנו להתברך בתורתך.

email-icon audio-icon text-icon
R. Baruch Weintraub
הרב ברוך וינטרוב

הרב ברוך וינטרוב הוא יליד רמת גן ובוגר ישיבת הר עציון (מחזור לה). הוא שרת, במסגרת ההסדר, כטנקיסט בחיל השריון. לאחר סיום תקופת ההסדר, המשיך הרב ברוך את לימודיו בישיבת הר עציון במסגרת הכולל הגבוה, והוסמך כרב על ידי הרבנות הראשית לישראל. בין השנים תשע”א – תשע”ד שימש הרב ברוך כסגן ראש בית מדרש בבית המדרש המשותף לתורה מציון וישיבה יוניברסיטי (YU) בטורונטו. לאחר שובו ארצה נתמנה לרב קהילת מבשר ציון, תל מונד. בשנת תשע"ט שב הרב ברוך ללמד בישיבה, וכיום הוא מלמד בשיעור ב'.

email-icon audio-icon text-icon
Moshe Taragin 150x200
הרב משה טרגין

הרב משה טרגין הצטרף לישיבת הר עציון בשנת תשמ"ג. הוא הוסמך לרבנות בישיבת ר' יצחק אלחנן, וסיים תוארB.A. במדעי המחשב ב Yeshiva College ותוארM.A בספרות אנגלית בCity University. לאחר מכן, הוא שימש כרב בFifth Avenue Synagogue , לימד תנ"ך ותלמוד בYeshiva University , ולימד תלמוד באוניברסיטת קולומביה. מאז תשנ"ה, הרב טרגין משמש כר"מ של בני חו"ל בישיבה.

email-icon audio-icon text-icon
502Rav Yishai 150x200
הרב ישי יסלזון

הרב ישי יסלזון יליד ראש צורים, בן לבוגר הישיבה. לאחר לימודיו בישיבת תיכון מקור חיים, הצטרף לישיבה בשנת תש"ע, ושירת כחייל קרבי בחטיבת הנח"ל. לאחר מכן השלים לימודי רבנות דרך הישיבה ותואר בחינוך מיוחד במכללת הרצוג. הרב ישי התחיל לשמש כר"ם שיעור ב' באלול תשע"ו.

email-icon audio-icon text-icon
cohen
הרב פיני כהן

הרב פיני כהן הגיע לישיבה בתור תלמיד בתכנית מדרשת תורה ועבודה בשנת 94. לרב פיני סמיכה לרב מטעם הרבנות, תואר במנהל עסקים ופסיכולוגיה מאוניברסיטת דרום אפריקה ובנוסף תואר בהוראה ממכללת הרצוג. כיום הרב פיני מלמד בישיבה גמרא, השקפה והלכה לתלמידים מאוסטרליה ודרום אפריקה. בשנת 2010 העלה על הכתב סיכומי הלכות בענייני כשרות, מפרי עמלו שעמל בהוראת תלמידיו, "חקות החיים" – A Practical Guide to the Laws of Kashrut.

email-icon audio-icon text-icon
R._Beni_Lehman150x200
הרב בני להמן

הרב בני להמן למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" ואח"כ למד בישיבת "מרכז הרב". בעל תואר שני בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית. הצטרף לצוות החינוכי של הישיבה בשנת תש"ס, ומלמד בישיבה מחשבת ישראל. במקביל ממשיך בעבודתו כפסיכולוג.

email-icon audio-icon text-icon
levi
הרב יצחק לוי

הרב יצחק לוי התגייס לחיל המודיעין, והגיע לדרגת רס"ן בצבא הקבע. לאחר שהשתחרר מצה"ל, סיים הרב תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל ובארכיאולוגיה. לאחר מכן, הצטרף כאברך לישיבת הר עציון, ולמד בה תשע שנים. הרב יצחק לוי הקים את האולפנה באלקנה ועמד בראשה במשך ארבע שנים, ולאחריהם חזר לישיבה. כיום הרב יצחק לוי משמש כמשגיח בישיבת הר עציון, ומלמד תנ"ך ולימודי ארץ-ישראל במספר מכללות: הרצוג להכשרת מורים, אמונה ומדרשת הרובע. כמו כן, הוא מורה דרך מוסמך מטעם משרד התיירות.

email-icon audio-icon text-icon
levi
הרב שלמה לוי

הרב שלמה לוי למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים, ובשנת תשכ"ט הצטרף לישיבת הר עציון. החל משנת תשל"ד משמש הרב שלמה לוי כר"מ בישיבה, ובמקביל העביר גם שיעורים בישיבת שבי חברון, בישיבת ירוחם ובישיבת "ברכת משה" שבמעלה אדומים. בשנת תשס"ג יצא לאור ספרו של הרב שלמה לוי, "שערי אורה", על הלכות הנידה והטהרה. בשנת תשס"ו הקים את ישיבת ההסדר בקרית גת ועמד בראשה עשר שנים. כיום עומד הרב שלמה לוי בראש כולל ההלכה בישיבה, ומעביר שיעורים בישיבה. במקביל משמש כדיין בבית הדין לממונות שבאלון שבות.

email-icon audio-icon text-icon
liebtag
הרב מנחם ליבטאג

בוגר שנת 77, ניהל את תכנית חו"ל בישיבת הר עציון למשך למעלה מעשור לאחר שסיים את לימודיו בישיבת הסדר וב"מכון לב", המכון הגבוה לטכנולוגיה. שיעורי התנ"ך שמעביר הרב בישיבה מדגישים נושאים ומבנים בתנ"ך ופותחים לתלמידים מימד נוסף בתוך הטקסט, תוך כדי העברת הערכה עמוקה לערכי התורה. הרב ליבטאג היה דמות תורמת ומשפיעה ביצירת בית המדרש הוירטואלי של הישיבה שכיום שיעוריו מגיעים לעשרות אלפי קוראים ברחבי העולם. הוא הקים את מרכז ללימוד התנ"ך - תכנית מקיפה ללימודי תנ"ך באינטרנט וממשיך ללמד גם במדרשת לינדנבאום ובישיבת שעלבים.

email-icon audio-icon text-icon
friedlich
הרב עוזיאל פרידליך

הרב עוזיאל פרידליך החל את לימודיו התורניים בשנת תשכ"ח, בישיבת מרכז-הרב. עם הקמת ישיבת הר עציון, בשנת תשכ"ט, הצטרף הרב פרידליך למחזור הראשון, ונמנה על מייסדי אלון שבות וישיבת הר עציון. הרב פרידליך שמש שנים רבות כמשגיח וכמנהל רוחני בישיבה. באלול תשע"ט פרש הרב פרידליך מתפקידו. הרב עוזי ימשיך להאיר את בית המדרש בנוכחותו, באישיותו ובחכמתו, ובכך נתברך.

email-icon audio-icon text-icon
friedman
הרב מרדכי פרידמן

הרב מרדכי פרידמן הצטרף לישיבת הר עציון כתלמיד חו"ל בשנת תשל"ח, ולאחר מכן למד בישיבת רבנו יצחק אלחנן בניו יורק בשיעורו של הרב יוסף דב סולוביצ'יק זצ"ל. הרב מרדכי סיים תואר במדעי המחשב מישיבה אוניברסיטה, ולאחר מכן הוסמך לרבנות בישראל. החל משנת תשמ"ו משמש הרב פרידמן כר"מ של בני חו"ל בישיבת הר עציון, וכיום הוא גם אחראי במקביל על לימודי ההלכה ב"בית המדרש הוירטואלי".

email-icon audio-icon text-icon
kahn
הרב יאיר קאהן

הרב יאיר קאהן, יליד ארצות הברית, הצטרף לישיבת הר עציון בשנת תשל"ז, ולאחר מכן למד בישיבה אוניברסיטה שבניו יורק. מאז שנת תשמ"ז הוא משמש כר"מ בישיבת הר עציון, מלמד שיעור ישראלי, שתלמידיו בחו"ל משתלבים אליו בנוחות. במקביל הרב קאהן עומד בראש תכנית  לבני חו"ל שכבר סיימו תואר באוניברסיטה, ומרכז שיעור בעיון גמרא בבית המדרש הווירטואלי מזה מספר שנים. הרב קאהן הוא גם עורך סדרת שיעורי הגרי"ד בהוצאת קרן תורת הרב ומוסד הרב קוק.

email-iconaudio-icontext-icon
057RavTzviKaye150x200
הרב צבי חיים קיי

הרב צבי חיים קיי הגיע לישיבת הר עציון כתלמיד בן חו"ל בשנת 2001. לאחר שסיים תואר במתמטיקה בלונדון, חזר להמשיך לימודיו בישיבה ב2006, הצטרף לכולל הגבוה, והצטרף כר"מ החל מאלול תשע"ו. הוא משמש כר"מ לסדר ערב עבור כלל הישיבה, ומעת לעת גם כר"מ של שיעור א'.

email-iconaudio-icontext-icon
Rav Eitan Kleiman150 200
הרב איתן קלימן

הרב איתן קלימן (מחזור מ"ה) תלמיד בכולל הגבוה של הישיבה. החל מזמן אלול תשפ"א מכהן כר"מ בישיבתנו ומחליף את הרב נחמיה בתפקידו כר"מ שיעור א'.

email-iconaudio-icontext-icon
krumbein
הרב אליקים קרומביין

הרב אליקים קרומביין עלה ארצה בשנת תשל"ג לאחר לימודיו בישיבת רבנו יצחק אלחנן בניו יורק. הוא למד בישיבת הר עציון במסגרת ההסדר. ייסד את מסלול הלימודים עבור בני חו"ל וכן את תוכנית הבקיאות בישיבה, וממשיך לשאת באחריות ללימודי הבקיאות בישיבה עד היום. הרב קרומביין פרסם מאמרי עיון הלכתי, וכן מחקרים בסוגיות תורניות, היסטוריות, והגותיות. שיעוריו במוסר תורגמו ויצאו כספר Mussar for Moderns . שני ספריו "שואל כעניין" על מסכתות גיטין וקידושין, מדריכים את הלומד העצמאי בעזרת שאלות בקיאות ועיון.

email-icon audio-icon text-icon
rachmani
הרב הלל רחמני

הרב הלל רחמני למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים, והצטרף לישיבת הר עציון בשנת תש"ל. הוא למד לתואר B.A. בפילוסופיה ובמחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, וכן לתואר M.A. בטורו-קולג'. עד לפרישתו ב2019 עמד הרב הלל רחמני בראש תוכנית המחשבה בישיבת הר עציון. הוא ממשיך להעביר שיעורים בישיבה, במכללת הרצוג להכשרת מורים ובמדרשה לנשים שבאוניברסיטת בר אילן.

email-icon audio-icon text-icon
rhein
הרב דניאל ריין

הרב דניאל ריין עובד בישיבת הר עציון מאז אלול תשס"א. הרב מוסמך לרבנות מטעם ישיבה אוניברסיטה ובעל תואר שני בלימודי יהדות משניים מטעם ישיבה אוניברסיטה- פרקאוף עזריאלי. הרב ריין היה המנהל המייסד של ישיבת התיכון "בלוק" בסנט לואיס, ניהל את תיכון אור תורה בניו יורק וכיהן כרב וסגן מנהל בMTA . כמו כן הרב ריין היה רב ומנהל הדרכה ב"הפטר" ורב ומשגיח רוחני ב"בית מדרש לתורה". הוא צבר שנות ניסיון רבות בחינוך יהודי לא פורמאלי שכלל שירות בצוות חינוך של מחנה מסורה וניהול צוות חינוכי של מחנה מורשה.

email-icon audio-icon text-icon
RYZR 150x200 2022
הרב יוסף-צבי רימון

רב אזורי גוש עציון. ראש הישיבה – מרכז האקדמי לב. יו"ר ומייסד של סולמות ולאופק. רב קהילת אלון שבות דרום.

הרב יוסף צבי רימון, מחנך, מרצה ומחבר ספרי קודש בעל שם עולמי, זכה גם להכרה רחבה כפוסק הלכה חשוב ומכובד. קהילות ובעלי בתים מרחבי העולם פונים לרב רימון עם שאלות הלכה מורכבות. תשובותיו של הרב השפיעו רבות על פני העולם היהודי בעת הזאת.

ספרי ההלכה של הרב, מסדרת "הלכה ממקורה", משקפים את גישתו הייחודית שמובילה את הקורא מהמקורות עד יישומה המעשית של ההלכה במציאות המודרנית, במסגרת מתודולוגיה פדגוגית עמוקה וגם ידידותית.

הרב רימון מאמין בשילוב החדשנות בעולם התורה יחד עם עולם החסד.

הרב רימון הינו המייסד והיו"ר של סולמות, המפתח תכניות לימודים חדשניות במקצועות הקודש, יחד עם טכנולוגיות חינוכיות מתקדמות ביותר. החזון של סולמות הוא להנגיש את עולם ההלכה לכל הרבדים בעם ישראל, ולהעצים צעירים ומבוגרים במאות קהילות ובתי ספר מסביב לעולם. הרב פועל ללא לאות לפתח תכניות ייחודיות להעמקת המודעות והזהות היהודית, והבנת ההלכה בכל אתר ואתר.

בנוסף, הרב רימון הינו המייסד והיו"ר של ארגון לאופק (תעסוקטיף), שהצליח לסייע למעל 3,000 איש לנפץ את תקרת הזכוכית ולהגיע למצב של בטחון כלכלי. בתחילת הדרך, העמותה הוקמה על מנת למצוא מענה תעסוקתי למפוני גוש קטיף. בהמשך, לאופק יצרה סדרה של פרויקטים בתחום התעסוקה, מבוססים על הערכה והכשרה מקצועית, ליווי אישי והשמה. לאופק מעצימה אוכלוסיות בשולי החברה: אתיופים-ישראלים, חיילים נזקקים, נפגעי קורונה מובטלים ועוד. הצוות המסור של לאופק פועל על מנת למקסם את ההזדמנויות של אוכלוסיות אלה, ליהנות משוק העבודה הדינמי במדינת ישראל, ולהגשים את חלומותיו.

בשנת 2018, זכה הרב בפרס כ"ץ היוקרתי על יישום ההלכה בעולם המודרנית. הוענק לו פרס הנשיא להתנדבות בשנת 2008, ובפרס מוסקוביץ לציונות בשנת 2014 עבור יוזמות מהפכניות בתחום החסד.

הרב נשוי לרבנית שרון, מחנכת מוערכת בפני עצמה, ואב ל-8 בנות.

email-icon audio-icon text-icon
R._Nechemia_Raanan150x200
הרב נחמיה רענן

הרב נחמיה רענן למד בישיבה התיכונית בשעלבים. את מסלול לימודיו התורניים החל בישיבת "מרכז הרב" בה למד בין השנים תשנ"ב-תשנ"ד. בשנת תשנ"ה עבר לישיבת ההסדר "מעלות יעקב" ושרת במסגרת ההסדר בחטיבת הנח"ל. בשנת תשנ"ז הצטרף לגרעין המייסד של ישיבת "שיח יצחק" (בראשות הרב שג"ר זצ"ל ויבלח"א הרב יאיר דרייפוס) ולמד בה עד לשנת תשס"א. משנת תשס"ב עד לשנת תש"ע למד בכולל הגבוה שבישיבת "הר עציון". הרב רענן הוסמך לרבנות וסיים תואר בחינוך במכללת הרצוג להכשרת מורים. כמו כן שימש כר"מ בישיבה התיכונית "מקור חיים". בשנת תשע"א הצטרף לצוות ישיבת הר עציון והוא משמש כר"מ לבני שיעור א'. מלמד במקביל בבית המדרש לנשים במגדל עז. בזמן אלול תשפ"א ייכנס הרב נחמיה לכהן כראש ישיבת שדמות מחולה. הצלחה רבה בהמשך הדרך!

email-icon audio-icon text-icon
rav yehuda shaviv 0501 150x200
הרב יהודה שביב

הרב יהודה שביב ז"ל למד בישיבת "כרם ביבנה", ובשנת תשכ"ט הצטרף לישיבת הר עציון, כר"מ מחזור א' של הישיבה. מאז ועד שנת תשס"ג, כיהן הרב שביב כר"מ בישיבה. הרב שביב פרסם מאמרים, שיעורים וספרים רבים במגוון נושאים, מתנ"ך, מחשבה והלכה ועד גמרא. בשנת תשס"ד פרש הרבה שביב מתפקידו בישיבה. הרב שביב הלך לעולמו בי"ג בטבת תשע"ט. יהי זכרו ברוך.

email-icon audio-icon text-icon
R. Shmuel Shimoni150x200
הרב שמואל שמעוני

הרב שמואל שמעוני למד בישיבה התיכונית נווה שמואל, והחל את לימודיו בישיבת הר עציון באלול תשנ"ה. הוא שירת במסגרת ההסדר בחיל התותחנים, והמשיך לאחר מכן את לימודיו בישיבה ובכולל הגבוה. הרב שמואל השלים לימודי תעודת הוראה ותואר ראשון בחינוך במכללת הרצוג ותואר במשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר התמחות בבית המשפט העליון ועבודה כעוזר משפטי וכפרקליט שב הרב שמואל והצטרף לצוות ישיבת הר עציון כר"מ, ובמקביל השלים דוקטורט במשפט אזרחי ובמשפט עברי בנושא "המחאת זכויות: תרומותיה וסכנותיה". בשנים האחרונות מלמד הרב שמואל את בני שיעור ד'.

email-icon audio-icon text-icon
schreiber
הרב דניאל שרייבר

הרב דניאל שרייבר מכהן כר"מ בישיבת הר עציון מאז 1994. בשנת 2010 הוא ייסד את המרכז למנהיגות תורנית (CTL) של ישיבת הר עציון, והוא עומד בראשותו. הוא הוסמך לרבנות מישיבת רבינו יצחק אלחנן ויש לו תואר שני בהיסטוריה יהודית של ימי הביניים מהמכון ללימודים גבוהים של ברנרד רבל. מאז שנת 1997 הרב שרייבר גם מעביר שיעור קבוע בהלכה לגברים ונשים בירושלים - תחילה בקהילת מוריה, ומשנת 2003 בבית כנסת הילדסהיימר בירושלים. הרב שרייבר גם מעביר שיעורים קבועים בהלכה לאנשי קהילת אלון שבות ואת שיעור האינטרנטי ב"הלכות שבת" בבית מדרש הוירטואלי ע"ש ישראל קושיצקי. הוא פרסם מאמרים בספרים שונים ובעלוני תורה וכיהן בתור "מרצה אורח לשבת" בקהילות שונות בארץ, בארה"ב ובדרום אפריקה. שיעוריו מדגישים את ההגעה למסקנה הלכתית ברורה תוך הצגת המערכת הדינמית והקונספטואלית של ההלכה כפי שהיא נלמדת מהגמרא, ראשונים והפוסקים. הרב שרייבר ואשתו גרים באלון שבות יחד עם שמונת ילדיהם.

email-icon audio-icon text-icon
tabory
הרב בנימין תבורי

הרב בנימין תבורי ז"ל, יליד ארצות-הברית, נמנה על תלמידיו המובהקים של הגרי"ד סולובייצ'יק זצ"ל. הוא הוסמך לרבנות וסיים תואר M.A. בפילוסופיה יהודית בYeshiva University ולאחר מכן עמד בראש ישיבת בני עקיבא בטורונטו. החל משנת תשל"ט שמש הרב תבורי מעל שלושים שנה כר"מ בישיבת הר עציון. במשך שנה אחת הוא שימש כר"מ במדרשיית נועם, ובשנת תשמ"ז הוא ייסד את כולל "תורה מציון" בקליבלנד ועמד בראשו בשנתו הראשונה. בשנת תש"ע פרש הרב תבורי מתפקידו כר"מ בישיבה. הרב תבורי נפטר בג' אלול תשע"ט, יהי זכרו ברוך.

email-icon audio-icontext-icon